[Startpagina] [Wat is de SAP] [Meer info] [Webwinkel] [Zoeken & archief] [Links] [Internationaal] [Email]
 
24 Februari, Amsterdam: 'Vakbeweging, crisis en dan?'
11-02-2010

Op woensdag 24 februari 2010 vind de derde en laatste bijeenkomst plaats van de serie "Vakbeweging, crisis en dan?”, georganiseerd door Doorbraak en Grenzeloos.

Op woensdag 24 februari 2010 vind de derde en laatste bijeenkomst plaats van de serie "Vakbeweging, crisis en dan?”, georganiseerd door Doorbraak en Grenzeloos. In deze bijeenkomst staat de invloed centraal van het neo-liberalisme op de organisatie van de arbeid en het dagelijks leven. Wat betekent dat inhoudelijk en organisatorisch voor het voeren van strijd?

Door continue reorganisaties en meer faillissementen is vaste en zekere arbeid een uitzondering. Zelfstandigen Zonder Personeel (ZZP), flexibele pulparbeid en uitbestedingen hebben meer en meer de overhand gekregen. Langs welke lijnen kan verzet ontstaan en hoe zou de vakbeweging daar op moeten inspelen? Klasse zal een bijdrage leveren over de Mayday-bewegingen in andere landen, die zich vooral richten op deze ontwikkelingen in de arbeid.

Woensdag 24 februari 2010 om 19:00 uur

In het IIRE , Lombokstraat 40, Amsterdam.

De avond is vrij toegankelijk, ook voor wie de eerdere bijeenkomsten niet heeft meegemaakt.

Grenzeloos nr. 107
Dolle Mina
Ab Menist
Recensie ‘Gebroken vitrines’
Een pen als wapen
Meer artikelen...
Nieuws & actueel
De weg is lang
[22-07-2010] Dat de weg naar een strijdbare vakbeweging nog lang is, mag duidelijk zijn, nu op 14 juli 2010 de FNV het poldergedrocht AOW en pensioen definitief heeft goedgekeurd. Het enige lichtpuntje is het feit dat de FNV opnieuw als harde voorwaarde heeft gesteld, dat het kabinet het in zijn geheel moet overnemen.
Lees meer
Pensioenakkoord rampzalig voor werknemers
Op 4 juni jl. sloten de vertegenwoordigers van vakbonden en werkgevers een pensioenakkoord. Bijna ongemerkt, want de aandacht van de media richtte zich vooral op de parlementsverkiezingen en het WK voetbal....
FNV Vecht voor je Recht
Archief nieuwsberichten ->
International Viewpoint

International Viewpoint is het maandelijkse engelstalige magazine van de Vierde Internationale. De SAP is aangesloten bij deze internationale organisatie. IVP geeft een blik op radicale alternatieven wereldwijd; nieuws, analyse en debatten vanuit alle delen van de wereld.

IV425 - June
Indonesia - The politics of the poor – socialism in Indonesia
Greece - "When injustice becomes the law, resistance is a duty!"
Morocco - For a broader solidarity against political repression in Morocco
Thailand - Launch of an Appeal against Repression in Thailand
Climate Change - Cochabamba Summit of the Peoples: Some critical comments on the Final Declaration
China - What is China’s interest in Latin America?
Netherlands - Opposition victory in Dutch public sector union
Fourth International/Palestine - Gaza Flotilla attack: end impunity for Israel’s crimes!

IV424 - May
Obituary - A vibrant internationalist, feminist and revolutionary voice has fallen silent: Denise Comanne (1949-2010)
The Netherlands - Islamophobia sets the terms
USA - Race & Class: Obama & the Politics of Protest
Food Crisis - Who decides what we eat?
Thailand - Thailand: a bloodbath and afterwards?
Pakistan - A look at the experience of the LPP and the Pakistani Left
Hong Kong - Bye-election returns Pan-Democrat Council Members
Thailand - A point of no return
Fourth International/Thailand - Repression against the Redshirts must cease immediately
Economic crisis - Fiscal crisis or a crisis of distribution
Europe - Statement on the European crisis
Kyrgyzstan - Popular insurrection opens new page of history
Kazakhstan - The current state of the trade union movement in Kazakhstan
France - The situation in France after the regional elections of March 2010
Pakistan - A workers' election campaign against feudalism and capitalists
Britain - No to cuts, yes to proportional representation
Climate - Cochabamba points the way
Russia - The workers’ and trade-union movement in 2009: consolidation and dispersion
Britain - Resist government by the rich, for the rich


Mijn reactie op dit artikel ...
Naam:
Email adres:
Reactie:
De inhoud van reacties vallen niet onder verantwoordelijkheid van de Grenzeloos-redactie. Bijdrages van lezers met een sexistische of discriminerende inhoud worden van de Grenzeloos site verwijderd. De schrijver (indien bereikbaar) van de reactie krijgt bericht van de verwijdering.