[Startpagina] [Wat is de SAP] [Meer info] [Webwinkel] [Zoeken & archief] [Links] [Internationaal] [Email]
 
Teken de verklaring: solidair met schoonmakers
Grenzeloos 13-03-2010

Samen sterk voor een solidair Nederland!

Al wekenlang zijn de schoonmakers in staking. Naast treinschoonmakers hebben ook schoonmakers van kantoorpanden, ziekenhuizen en overheidsgebouwen zich bij de acties aangesloten. De staking bevindt zich in een cruciale fase, nu de NS stakingsbrekers inzet om de treinen schoon te maken. Dit is niets anders dan besmet werk, waarmee de directie de acties probeert de kop in te drukken. Het is nu van het grootste belang om uit de hele samenleving onze steun te betuigen met de stakers, en de boodschap te verspreiden: samen sterk voor een solidair Nederland!

Teken de verklaring: SOLIDARITEIT MET DE STAKENDE SCHOONMAKERS

Al wekenlang zijn de schoonmakers in staking. Naast treinschoonmakers hebben ook schoonmakers van kantoorpanden, ziekenhuizen en overheidsgebouwen zich bij de acties aangesloten. Onder de leus ‘schoon genoeg!’ komt het personeel in actie voor loonsverhoging, een goede cao en voor meer respect. Dat is hard nodig, want de situatie op de werkvloer is schrijnend – extreme werkdruk, trieste arbeidsomstandigheden en geregelde intimidatie door het management.

De staking bevindt zich in een cruciale fase, nu de Nederlandse Spoorwegen eigen personeel inzet om de treinen schoon te maken. Zoals FNV Bondgenoten terecht verklaart is dit niets anders dan besmet werk, waarmee de directie de acties probeert de kop in te drukken. Ondertussen beweert de NS via de media dat ze dit doet ‘in het belang van de reizigers’.

Niets is minder waar. Deze strijd is juist in het belang van ons allemaal. De schoonmakers laten zien dat we de systematische aanvallen op onze arbeidsvoorwaarden en levensstandaard niet over onze kant hoeven laten gaan. Hun doorzettingsvermogen toont de weg vooruit, juist nu we overal geconfronteerd worden met het mantra uit Den Haag dat ‘bezuinigen onvermijdelijk is’. Maar het is onzin dat wij voor een crisis moeten betalen die we niet veroorzaakt hebben.

De stakende schoonmakers verdienen dan ook alle steun uit de rest van de samenleving. Als reizigers, studenten, vakbondsleden en werknemers uit andere sectoren roepen we daarom iedereen op deze verklaring te steunen, en de boodschap te helpen verspreiden: samen sterk voor een solidair Nederland!

Willem Dekker (organiser Vakbond van Schoonmakers)

Bart Griffioen (Internationale Socialisten)

Sadet Karabulut (Socialistische Partij, Tweede Kamer)

Nuri Karabulut (DIDF, federatie Turkse arbeidersverenigingen)

Bart Plaatje (FNV Bondgenoten, organiser Handel)

Egbert Schellenberg (FNV Vecht voor je Recht)

Niek Stam (FNV Bondgenoten, coördinator Havens)

Paul Ulenbelt (Socialistische Partij, Tweede Kamer)

Kyra Weaver (Kritische Studenten Utrecht)

Chandar van der Zande (studentenactiecomité SOS)

Wees ook solidair met de stakende schoonmakers:

• Teken deze verklaring via: solidariteitschoonmakers@gmail.com

• Vermeld daarbij duidelijk je naam, organisatie en/of vakbond)

• Voeg graag een korte boodschap toe gericht aan de schoonmakers

• Mail deze verklaring gelijk door aan je eigen netwerk

Grenzeloos nr. 107
Dolle Mina
Ab Menist
Recensie ‘Gebroken vitrines’
Een pen als wapen
Meer artikelen...
Nieuws & actueel
De weg is lang
[22-07-2010] Dat de weg naar een strijdbare vakbeweging nog lang is, mag duidelijk zijn, nu op 14 juli 2010 de FNV het poldergedrocht AOW en pensioen definitief heeft goedgekeurd. Het enige lichtpuntje is het feit dat de FNV opnieuw als harde voorwaarde heeft gesteld, dat het kabinet het in zijn geheel moet overnemen.
Lees meer
Pensioenakkoord rampzalig voor werknemers
Op 4 juni jl. sloten de vertegenwoordigers van vakbonden en werkgevers een pensioenakkoord. Bijna ongemerkt, want de aandacht van de media richtte zich vooral op de parlementsverkiezingen en het WK voetbal....
FNV Vecht voor je Recht
Archief nieuwsberichten ->
International Viewpoint

International Viewpoint is het maandelijkse engelstalige magazine van de Vierde Internationale. De SAP is aangesloten bij deze internationale organisatie. IVP geeft een blik op radicale alternatieven wereldwijd; nieuws, analyse en debatten vanuit alle delen van de wereld.

IV425 - June
Indonesia - The politics of the poor – socialism in Indonesia
Greece - "When injustice becomes the law, resistance is a duty!"
Morocco - For a broader solidarity against political repression in Morocco
Thailand - Launch of an Appeal against Repression in Thailand
Climate Change - Cochabamba Summit of the Peoples: Some critical comments on the Final Declaration
China - What is China’s interest in Latin America?
Netherlands - Opposition victory in Dutch public sector union
Fourth International/Palestine - Gaza Flotilla attack: end impunity for Israel’s crimes!

IV424 - May
Obituary - A vibrant internationalist, feminist and revolutionary voice has fallen silent: Denise Comanne (1949-2010)
The Netherlands - Islamophobia sets the terms
USA - Race & Class: Obama & the Politics of Protest
Food Crisis - Who decides what we eat?
Thailand - Thailand: a bloodbath and afterwards?
Pakistan - A look at the experience of the LPP and the Pakistani Left
Hong Kong - Bye-election returns Pan-Democrat Council Members
Thailand - A point of no return
Fourth International/Thailand - Repression against the Redshirts must cease immediately
Economic crisis - Fiscal crisis or a crisis of distribution
Europe - Statement on the European crisis
Kyrgyzstan - Popular insurrection opens new page of history
Kazakhstan - The current state of the trade union movement in Kazakhstan
France - The situation in France after the regional elections of March 2010
Pakistan - A workers' election campaign against feudalism and capitalists
Britain - No to cuts, yes to proportional representation
Climate - Cochabamba points the way
Russia - The workers’ and trade-union movement in 2009: consolidation and dispersion
Britain - Resist government by the rich, for the rich


Bijdrage van yakup cecen op 19-03-2010:
schoonmakers verdient veel meer dan de rest.want ze maakt vuil schoon.ik steun hun actie,zeg ik ook "schoon genoeg" wij alle bezuinigingen van de bazen afkomt moeten schoonvegen.
Bijdrage van Giuliana op 15-05-2010:
GET UP STAND UP, STAND UP FOR YOUR RIGHTS DON' T GIVE UP THE FIGHT
Mijn reactie op dit artikel ...
Naam:
Email adres:
Reactie:
De inhoud van reacties vallen niet onder verantwoordelijkheid van de Grenzeloos-redactie. Bijdrages van lezers met een sexistische of discriminerende inhoud worden van de Grenzeloos site verwijderd. De schrijver (indien bereikbaar) van de reactie krijgt bericht van de verwijdering.